strona główna
  historia
  konkurs
  program
  plan dojazdu
  aukcja dzieł sztuki
  sponsorzy
  fotogaleria
  organizatorzy


  © FOSA 2005
  designed by
noedesign.prv.pl
SPONSORZY FESTIWALU FOSA 2007
PATRONAT MEDIALNY OBJĘLI:
 
     
 
     

   
     
     

Historia festiwalu

FOSA 2007, czyli IV edycja już za nami

Okręt Festiwalu Piosenki Żeglarskiej FOSA 2007 niepostrzeżenie wpłynął na bezkresny ocean historii, wspomnień i pamięci.
Noc. Błoga cisza. Już po wszystkim.
Zadowoleni i uśmiechnięci, zakochani i odkochani, trzeźwi i „podretuszowani” czyli wszyscy fosowicze (widzowie, artyści, organizatorzy) udali się o własnych, tudzież wspomaganych siłach transportowych krętymi ścieżkami i drogami do swoich ciepłych, i bezpiecznych legowisk.
Dziś, gdy z ciężkim trudem udało mi się unieść kurtyny moich oczu, gdy przeniknęło do nich jaskrawe światło, to do centrum mojej głowiny zaczęły się wdzierać myślowe zgrzyty, powodowane biegającymi po pokładzie dywizjonami tupoczących mew w metalowych sandałach, w dodatku różowych i coś tam bełkoczących w mantrze morskiego zahipnotyzowania.
Czy takie są pierwsze oznaki powikłań po fosowych?
Mew nie było, a tym bardziej ich mamroczących dywizjonów w specjalistycznym obuwiu. Pamiętam raczej urodziwe Diany i wygłodniałych wilków morskich, których liczne szeregi i koła pulsowały choreograficznie w rytmach żeglarskiej piosenki i szant.
Kto nie był, niech żałuje!
Wejściówka bezpłatna, różnorodność wykonawców, kameralność festiwalu. Każdy znalazł coś dla siebie. Kto miał więcej odwagi i chęci, oraz pewnego pojęcia o muzyce mógł wziąć udział w konkursie. Przystąpiło do niego siedem tak zwanych podmiotów wykonawczych w kategoriach wiekowych 0 – 14 i 15 – 130 lat.

Kategorii 131 – i więcej nie brano pod uwagę ponieważ w tych rejestrach żadna jednostka praktycznie się już nie porusza.

Jury w składzie: Andrzej Korycki - przewodniczący, Ireneusz Wójcicki „Messalina”, Krzysztof Adamczyk, Mikołaj Firlet, Michał Kraska, Maciek Falkiewicz przyznało:

W kategorii 0 – 14,
I – nie sklasyfikowano
II – Zespół bez nazwy działający przy HKT Bradeli – Radom
III – PIRACI z Samorządowego Przedszkola Nr 2 w Szydłowcu

W kategorii 15 – 130
I – „Pod Wiatr”- Ostrowiec Świętokrzyski
II – „Znienacka Projekt” – Wrocław
III – Równorzędnie: Justyna Piątek – Radom i Katarzyna Dyzner – Radom

Wyróżnienie – „Hinsky Kfas” – Szydłowiec

Dodatkowo nagrodę Komandora Lekarskiego Klubu Żeglarskiego „Bocianie Gniazdo” otrzymała Justyna Piątek.

Całość festiwalu przypieczętowały występy:
Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego, EKT – Gdyna,
oraz zespołu Kliper.

……wypłynąłem na bezkresny brzeg suchego oceanu… ??? mewy, sandały, Diany, szanty, taniec. Chyba pójdę spać. „Fosa” jeszcze mnie trzyma ;-)

Krzysztof 'Witamina' Adamczyk