strona główna
  historia
  konkurs
  program
  plan dojazdu
  aukcja dzieł sztuki
  sponsorzy
  fotogaleria
  organizatorzy


  © FOSA 2005
  designed by
noedesign.prv.pl
SPONSORZY FESTIWALU FOSA 2006

PIEKARNIA - Jan, Adam Kazana - Stara Błotnica; APTEKA - Barbara i Marian Mikita - Szydłowiec, Mariola i Tomasz Ślusarczyk - "Nasz sklep" - Radom; MICRO KIDS - Radom.

PATRONAT MEDIALNY OBJĘLI:
 
     
 
     

   

Historia festiwalu

FOSA 2006, czyli III edycja

Fosa 2006 to już przeszłość.

Wystąpili: Klang (Rzeszów), Paweł Leszoski & DNA (Żyrardów), Marek Szurawski i Ryszard Muzaj - STARE DZWONY oraz gospodarze zespół Kliper. Spotkaniu z piosenką żeglarską towarzyszyła akcja na rzecz Messaliny - Irka Wójcickiego z zespołu EKT - Gdynia. Zebrane środki zostały przekazane na konto chorego.

Atmosfera festiwalu jak zwykle kameralna. Każdy znalazł coś dla siebie. Organizatorzy zrezygnowali z konkursu ocenianego przez Jury i postanowiono, że występujących w części offowej będzie oceniać publiczność. Do rywalizacji przystąpili: Muszelki, Chinsky Kfas, Ania Pisarek, Miki Band'a, Bez komentarza. Główną nagrodę ufundowaną przez Komandora Lekarskiego Klubu Żeglarskiego "Bocianie Gniazdo" Michała Szatanka równoznaczną z werdyktem publiczności przyznano zespołowi Chinsky Kfas z Szydłowca. Nagroda w postaci sesji nagraniowej w KStudio  została przyznana przez właściciela Wojtka Koptasa. Otrzymał ją zespół Bez Komentarza z Radomia.

Zespoły konkursowe rozgrzewały publiczność, która z niecierpliwością wyczekiwała na nocny koncert. Klimatycznie, w rytmie szant klasycznych zaczął zespół Kliper. Następnie nastrojowymi balladami zaczarował publiczność Paweł Leszoski & DNA. Promował on swoją najnowszą produkcję Szepty z dalekich stron ...  Z upływem czasu i hektolitrami przelanego w gardła piwa publiczność stawała się coraz bardziej otwarta i spragniona tańca. Idealnie intencję publiczności wykorzystał zespół Klang porywając ją w szalonych rytmach. W trakcie festiwalu zamek opanowali Piraci. Toczyły się zaciekłe boje na broń białą i palną, podczas których zginął Szkot ;-). Inscenizację walk pirackich przygotował i zaprezentował klub miłośników rekonstrukcji walk historycznych Gryf z Szydłowca. Następnie na scenie pojawiła się "dawka kokainy" polskiej estrady szantowej w osobach Marka Szurawskiego i Ryszarda Muzaja ze STARYCH DZWONÓW. Całość uwieńczył autorskim programem zespół Kliper.

Było wietrznie, chłodno jednak nie straszne te żywioły żeglarzom. Nastraja nas to optymizmem, że ci sami sympatycy zagoszczą u nas za rok. Wiemy, że grono miłośników FOSY na pewno się jeszcze poszerzy.

Organizatorzy