strona główna
  historia
  konkurs
  program
  plan dojazdu
  aukcja dzieł sztuki
  sponsorzy
  fotogaleria
  organizatorzy


  © FOSA 2005
  designed by
noedesign.prv.pl
SPONSORZY FESTIWALU FOSA 2005

Sławiński - Huta Szkła "EDYTA" - Wąchock;
Hurtownia "ALFRA" - Marzena Hinz - Szydłowiec;
Mariola i Tomasz Ślusarczyk - "Nasz sklep" - Radom;
Alicja Pietras - Szydłowiec

PATRONAT MEDIALNY OBJĘLI:
 
     
 
     

 

Historia festiwalu

FOSA 2005 przeszła do historii

Uff ... drugi etap zamknięty!!!
Majowa FOSA 2005 to już historia. Nie ma co płakać. Wszystko, co dobre daje życie następnym wyzwaniom! Było nieźle, chociaż nie wszystkim musiało się podobać. Nie każdemu jesteśmy w stanie dogodzić! Jednak zdecydowana większość bawiła się pysznie i odczuwała nieudawaną przyjemność obcowania z kulturą szantowego szaleństwa. Byli i tacy, którzy z tą formą muzykowania mieli pierwszy raz do czynienia, co wyrażone zostało w ich postawie i zdumieniu słownym. Cytujemy: "fajna muza, nigdy tego nie słuchałem, dlaczego nie ma szant w radio czy telewizji, a country są?", "chodzę na różne grania wyczadować się i choć ten folklor nie wyzwala agresji to czuję się WYCZADOWANY!!....".

Każdy znalazł tu coś dla siebie.
Konkurs, który wniósł kilogramy adrenaliny na FOSĘ wzmocnił startujących w nim artystów o nowy bagaż doświadczeń scenicznych. Wygrać nie mogli wszyscy, ponieważ taka już jest rola konkursu. Na pewno nikt nie przegrał, bo rywalizację traktując serio ujarzmiano duchem przyjaźni i zabawy. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy :) !!!! Niektórzy zdobyli tu pierwsze szlify estradowe. Im należą się szczególne brawa i medale za odwagę! Taki kurs trzymać!!!
Na "wybiegu szantowym FOSY 2005" konkurowały o względy JURY "modelki" ;) w następującej kolejności:

  1. DRACCAR- Warszawa

  2. TOMEK KRASKA - Szydłowiec

  3. MUSZELKI - Radom

  4. Przedszkole Samorządowe Nr 2 - Szydłowiec

  5. HYNSKY KFAS - Szydłowiec

  6. PONTON - Warszawa

  7. KINGA KATANA - Przysucha

  8. WATRA - Przysucha

  9. FAŁSZERZE NA BIS - Sandomierz

Dostojne Jury w składzie:

Grzegorz Świtalski (Hambawenah) - przewodniczący

Piotr Ruszkowski (Mechanicy Szanty)

Paweł Leszoski (DNA)

Nina Wiśniewska (DNA)

 którego "macki pedagogii pupiej" sięgały osobowo zespołów występujących w koncercie gwiazd, gremialnie orzekło, że poziom jest na zadowalającym pułapie i wróży wszystkim na przyszłość dalekosiężne loty.
Jury podkreślało: "Dobrze się dzieje, że istnieje kategoria dziecięca konkursu. Udział dzieci w festiwalu jest istotny z pedagogicznego punktu widzenia. To z nich w nadchodzących latach wyrośnie napędowa siła Szantymenów, oraz czynni słuchacze pieśni kubryku, którzy nie koniecznie muszą być żeglarzami".

Pomimo, że zawsze pozostaje niedosyt, publiczność spragnioną muzyki, tak jak zauroczonych w sobie kochanków, zaspokoiły gwiazdy wieczoru: Mechanicy Szanty, Paweł Leszoski i DNA, Hambawenah, Bra - De - Li, Fair Lady, laureat FOSY 2004 Katarzyna Dyzner oraz gospodarze, czyli zespół KLIPER. Samotne wilczyce i wilki morskie stęsknione za szumem morza szukały go także w kuflach z piwem, nawołując się wzajemnie w rytmie szant.

Wielu żeglarzy przyzwyczaiło się do miejsca XV-wiecznego zamczyska otoczonego fosą. Dziękujemy Wam, że byliście. Przyjedźcie za rok do Szydłowca. Dziękujemy również sponsorom i wszystkim tym, dzięki którym FOSA ma rację bytu.

Cel, jaki sobie wyznaczyliśmy został osiągnięty:
Szanty są dla ludzi w każdym wieku, a atmosfera na żeglarskiej imprezie ma być nie do podrobienia, czyli specyficzna i ... fosowo fantastyczna!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.
Człowiek jest jak mała żaglówka, która płynie w nieznane
Bez muzyki  jego żagle są ubogie i na  szarość skazane.


Pozdrawiamy

Organizatorzy

czyli Federacja Optymalna Szantymenów Atrakcyjnych F.O.S.A